اسلحه شاه کش OTS-21 Malysh

[برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

OTS-21 مالیش از جمله سلاحهای کمری کوچکی است که برای شلیک گلوله های استاندارد Pm 18×9 میلیمتری طراحی شده . این سلاح کمری کوچک دارای عملکرد رفت و برگشتی با گلنگدن می باشد . فنر ارتجاع این اسلحه در زیر لوله قرارگرفته است . از جمله مشخصه بارز این OTS-21 مالیش دارای طراحی خطی سازی شده ساده ای است . مکانیزم شلیک این سلاح کمری کوچک دارای چخماق و ساز و کار مسلح سازی خودکار میباشد و بنابراین نیازی به اهرم های ایمنی ویژه ای ندارد چرا که همین مکانیزم از شلیک اتفاقی و ناگهانی جلوگیری میکند .

سامانه هدفگیری اسلحه به شکل یک شیار مربعی در لبه بالایی گلنگدن روی لوله می باشد . فشنگ کش اسلحه به شکل باز میباشد و از همین قسمت میتوان برای تعیین پر یا خالی بودن خزانه اسلحه استفاده کرد . لبه پائینی قبضه سلاح کمری کوچک ، دارای قسمت موربی است که برای حمل و شلیک راحت تر بدین شکل طراحی گردیده است . گنجایش خشاب اسلحه 5 تیر میباشد که برای یک شلیک مرگبار کافی می باشد . اهرم رها سازی خشاب در زیر قبضه اسلحه قرار گرفته است .

اسلحه کمری
OTS-21 مالیش همانند دیگر سلاحهای کمری دارای نمونه خدمتی OTS-21s نیز می باشد که برای گلوله های 17×9 کورتکس کالیبر گذاری گردیده است.


مختصات سلاح کمری OTs-21 Malysh :

- ساخت کشور : شوروی سابق
-
کالیبر : 9 میلیمتر
-
گلوله مرمی : mp 9 × 18 و k 9 × 17
-
وزن بدون مهمات : 565 گرم
- طول : 126 میلیمتر
-
عرض : 20 میلیمتر
-
ارتفاع 100 میلیمتر
-
سرعت دهانه : 275 متر بر ثانیه
- برد هدفگیری : 15 متر
-
برد مفید : 10 متر
-
برد نهایی : 50 متر
- ظرفیت خشاب : 5 تیر